Co děti potřebují?

Děti v ranném období života intenzivně rostou, proto potřebují dostatek mléka a mléčných výrobků, které obsahují vápník, kvalitní bílkoviny a tuky.

• Jídlo dětem rozdělujte do 5-6 denních dávek (3 větší jídla a 2-3 menší svačinky).
  • Nejvhodnější úpravou pokrmů pro děti je vaření, pak dušení, pečení a zapékání.
  • K dochucení pokrmů můžete bez obav používat bylinky. Sůl po dokončení pokrmu nepřidávejte, aby si dítě zbytečně nezvykalo na velmi slanou chuť.
  • Sledujte jejich pitný režim, měly by vypít více než 1 litr tekutin za den. Základem jsou stolní neperlivé vody, ředěné ovocné džusy a šťávy, ovocné, zelené a bylinkové čaje, mléčné nápoje.

Co byste měli omezit?

Vše, co obsahuje jednoduché cukry, tedy sladkosti na maximálně 10 % z celkového příjmu sacharidů denně. Bílý cukr můžete klidně vyměnit za třtinový nebo ještě lépe sladit medem, který má nižší glykemický index. Snižte příjem sladkých a perlivých nápojů na možné minimum. Můžete je ze začátku nahradit 100% ovocnými džusy a ředit je s vodou v poměru 1 : 1, postupně pak vyměnit za neperlivou vodu či neslazený čaj. Vyhýbejte se polotovarům s obsahem saturovaných tuků, konzervantů, syntetických sladidel, barviv, aromat a glutamátů. Omezte sůl na minimum a nahraďte ji v pokrmech čerstvými bylinkami. To, co děti opravdu nepotřebují jsou uzeniny.

STRAVOVÁNÍ v Miniškolce Animáček

• Jídlo odebíráme od externího dodavele společnosti.
  • Domácí, chutná a pestrá strava.
  • Děti si mohou v případě zájmu nosit vlastní obědy i svačiny.
  • Po celý den je dětem zajištěn pitný režim ve formě vody, 100% džusu x přírodní šťávy, ovocných x bylinkových čajů.
  • Důraz je kladen na kvalitní suroviny.
  • Aktuální jídelníček rodiče najdou na nástěnce nebo na vyžádání rodičům zašleme.