Jak to u nás chodí

Miniškolka Animáček přijímá děti od 2 do 6 let. Denní kapacita miniškolky je maximálně 12 dětí.

Věkově různorodá skupina umožňuje mladším dětem učit se od starších a starším získávat prosociální zkušenosti v kontaktu s menšími dětmi - mohou je učit, pomáhat jim a naučit se respektu.

Smíšené třídy jsou výhodné také pro některé sourozence, kde mladším pomáhá starší sourozenec při postupné adaptaci a dává mu podporu při separaci od rodičů.

Miniškolku najdete v přízemí rodinného domu na ulici Keltičkova 1298/62,  Slezská Ostrava.

Příjemné prostředí, které nenahrazuje rodinu, ale působí na děti domácky, přátelsky a vlídně. Skvělá poloha, v těsné blízkosti dětského hřiště, ideální pro každodenní hrátky venku.

Děti se u nás mohou těšit na tyto aktivity:

1. Výtvarná a kreativní činnost

Učíme se poznávat různé techniky a využíváme i přírodních materiálů. Malujeme, kreslíme, vystřihujeme, lepíme, hrajeme si s různými tvary a materiály, procvičujeme jemnou motoriku, modelujeme aj.

2. Zábavná angličtina

Učíme se základy angličtiny vždy pomocí hry, barvy, čísla aj.

3. Pohybová a dramatická činnost

Během pohybu se děti pořádně protáhnou, naučí se správně dýchat a zvládat náročnější cviky.  Kombinujeme cvičení s prvky jógy a protahování. Učíme děti správně pracovat se svým vlastním tělem. Procvičujeme koordinaci a hrubou motoriku.

4. Hudební aktivity

Během hudebních aktivit se seznamujeme především s rytmikou, pomocí různých hudebních  i nehudebních nástrojů. Učíme se a zpíváme písničky.  Projevuje-li dítě zájem o hudbu a o hru na některý nástroj, může začít již v předškolním věku, vhodná je např. zobcová flétna.

5. Ostatní aktivity nejen v přírodě.

Navštěvujeme ZOO, muzea, výstavy, divadla, farmy, jezdíme do přírody a na hory. Učíme se různým zvykům a tradicím. Slavit narozeniny, jmeniny, Velikonoce, Vánoce a seznamovat se s českými svátky.

Věnujeme pozornost enviromentální výchově, učíme děti jak se chovat k přírodě a jak z ní čerpat.

V přírodě děti mohou zakusit spoustu smyslových vjemů  - vidět odstíny barev, tvary, slyšet zvuky, cítit vůně, osahat si, ochutnat. Uvědomí si, že když je zima, musí se zahřát pohybem, zjistí, že pod stromy je stín, který ochrání před slunečním úpalem, voda chladí, rosa je mokrá a na slunci se třpytí. Mohou použít louku jako místo, kde se dá rozeběhnout do dáli, v lese mohou zakopnout o pařez nebo ho přeskočit. Když si dřepnou, uvidí, kdo žije v louži, kdo pospíchá mezi jehličím, nebo žije pod kameny.

Program se může měnit s ohledem na věk dítěte, počasí nebo při plánovaných výletech. Veškeré aktivity konzultujeme s rodiči, dle jejich potřeb a schopností dítěte.

Co u nás děti potřebují:

  • pohodlné oblečení do třídy:  2x - tričko, 2x tepláky, 2x ponožky, 1x zástěrku na pracovní činnost

  • uzavřené přezůvky do třídy (nevhodné jsou nazouvací pantofle)

  • náhradní spodní prádlo min. 2x

  • oblečení a obuv pro pobyt venku - sportovní, nejlépe takové, které lze snadno očistit

  • nepromokavé oblečení - pláštěnka, holinky a teplou obuv (pokud to podmínky dovolí, chodíme ven i za deště a sněhu, dle kvality ovzduší)

  • odpočinek - pyžamo nebo noční košili  (každé pondělí prosím nosit čisté)

  • důležité - všechny věci dítěti podepište (stačí evidenční číslo dítěte)

  • každé dítě má své osobní věci uložené ve skříňce a označené svou značkou

Děti příjímáme po celý rok. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.