Jak to u nás chodí

Miniškolka Animáček přijímá děti od 2 do 6 let. Denní kapacita miniškolky je maximálně 12 dětí.

Věkově různorodá skupina umožňuje mladším dětem učit se od starších a starším získávat prosociální zkušenosti v kontaktu s menšími dětmi - mohou je učit, pomáhat jim a naučit se respektu.

Smíšené třídy jsou výhodné také pro některé sourozence, kde mladším pomáhá starší sourozenec při postupné adaptaci a dává mu podporu při separaci od rodičů.

Miniškolku najdete v přízemí rodinného domu na ulici Keltičkova 1298/62,  Slezská Ostrava.

Příjemné prostředí, které nenahrazuje rodinu, ale působí na děti domácky, přátelsky a vlídně. Skvělá poloha, v těsné blízkosti dětského hřiště, ideální pro každodenní hrátky venku.

Děti se u nás mohou těšit na tyto aktivity:

1. Výtvarná a kreativní činnosti

Učíme se poznávat různé techniky a využíváme i přírodních materiálů. Malujeme, kreslíme, vystřihujeme, lepíme, hrajeme si s různými tvary a materiály, procvičujeme jemnou motoriku, modelujeme aj.

2. Zábavná angličtina

Učíme se základy angličtiny vždy pomocí hry. Pojmenováváme věci kolem sebe, barvy, čísla a vše kolem nás.

3. Pohybová a dramatická činnost

Během pohybu se děti pořádně protáhnou, naučí se správně dýchat a zvládat náročnější cviky.  Kombinujeme cvičení s prvky jógy a protahování. Učíme děti správně pracovat se svým vlastním tělem. Procvičujeme koordinaci a hrubou motoriku.

4. Hudební kroužek

Během hudebního kroužku se seznamujeme především s rytmikou, pomocí různých hudebních  i nehudebních nástrojů. Učíme se a zpíváme písničky.  Projevuje-li dítě zájem o hudbu a o hru na některý nástroj, může začít již v předškolním věku, vhodná je např. zobcová flétna.

5. Ostatní aktivity

Navštěvujeme ZOO, muzea, výstavy, divadla, farmy, jezdíme do přírody a na hory. Učíme se různým zvykům a tradicím. Slavit narozeniny, jmeniny, Velikonoce, Vánoce a seznamovat se s českými svátky. Čas od času nás ve školce navštíví divadelníci nebo se za nimi vypravíme my.

Program se může měnit s ohledem na věk dítěte, počasí nebo při plánovaných výletech. Veškeré aktivity konzultujeme s rodiči, dle jejich potřeb a schopností dítěte.

Co u nás děti potřebují:

• pohodlné oblečení do třídy: trička, kalhoty, sukni, zástěrku

• uzavřené přezůvky do třídy (nevhodné jsou nazouvací pantofle)

• náhradní spodní prádlo, oblečení (u malých dětí raději více)

• oblečení a obuv pro pobyt venku - sportovní, nejlépe takové, které lze snadno očistit

• nepromokavé oblečení - pláštěnka, holinky a teplou obuv (pokud to podmínky dovolí, chodíme ven i za deště a sněhu, dle kvality ovzduší)

• odpočinek - pyžamo nebo noční košili

• hygienické potřeby (menší děti případně jednorázové pleny)

• prosíme všechny věci dítěti podepište

• každé dítě má své osobní věci uložené ve skříňce a označené svou značkou

Děti příjímáme po celý rok. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.