Jak to u nás chodí

Miniškolka Animáček přijímá děti od 1,5 do 4 let. Denní kapacita miniškolky je maximálně 12 dětí.

Věkově různorodá skupina umožňuje mladším dětem učit se od starších a starším získávat prosociální zkušenosti v kontaktu s menšími dětmi - mohou je učit, pomáhat jim a naučit se respektu.

Smíšené třídy jsou výhodné také pro některé sourozence, kde mladším pomáhá starší sourozenec při postupné adaptaci a dává mu podporu při separaci od rodičů.

Miniškolku najdete v přízemí rodinného domu na ulici Keltičkova 1298/62,  Slezská Ostrava.

Příjemné prostředí, které nenahrazuje rodinu, ale působí na děti domácky, přátelsky a vlídně. Skvělá poloha, v těsné blízkosti dětského hřiště, ideální pro každodenní hrátky venku.

Děti se u nás mohou těšit na tyto aktivity:

Výtvarná a kreativní činnost

Učíme se poznávat různé techniky a využíváme i přírodních materiálů. Malujeme, kreslíme, vystřihujeme, lepíme, hrajeme si s různými tvary a materiály, procvičujeme jemnou motoriku, modelujeme aj.

Pohybová a dramatická činnost

Během pohybu se děti pořádně protáhnou, naučí se správně dýchat a zvládat náročnější cviky.  Kombinujeme cvičení s prvky jógy a protahování. Učíme děti správně pracovat se svým vlastním tělem. Procvičujeme koordinaci a hrubou motoriku.

Hudební aktivity

Během hudebních aktivit se seznamujeme především s rytmikou, pomocí různých hudebních  i nehudebních nástrojů. Učíme se a zpíváme písničky.  Projevuje-li dítě zájem o hudbu a o hru na některý nástroj, může začít již v předškolním věku, vhodná je např. zobcová flétna.

Zábavná angličtina

Učíme se základy angličtiny vždy pomocí hry, písniček a videí -  barvy, čísla, obleční, ovoce a zeleninu, zvířatka aj.


Ostatní aktivity:

Pravidelně navštěvujeme ZOO, dětská hřiště, parky, dolní oblast Vítkovic, divadlo loutek a kulturní akce určené dětem. Na Slezkoostravském hradě se účastníme různých výstav aj.  Jezdíme veřejnou dopravou a děti socializujeme.

Děti jsou hodně venku v přírodě, kde děti mohou zakusit spoustu smyslových vjemů - vidět odstíny barev, tvary, slyšet zvuky, cítit vůně, osahat si, ochutnat. Uvědomí si, že když je zima, musí se zahřát pohybem, zjistí, že pod stromy je stín, který ochrání před slunečním úpalem, voda chladí, rosa je mokrá a na slunci se třpytí. Mohou použít louku jako místo, kde se dá rozeběhnout do dáli, v lese mohou zakopnout o pařez nebo ho přeskočit. Když si dřepnou, uvidí, kdo žije v louži, kdo pospíchá mezi jehličím, nebo žije pod kameny.

Také věnujeme pozornost enviromentální výchově, učíme děti jak se chovat k přírodě a jak z ní čerpat. Třídíme odpad nebo vyrábíme různé pomůcky z vhodných materiálů.

Ve školce slavíme narozeniny a tradiční české svátky, ke kterým tvoříme přáníčka a různé ozdoby.

Co dětem připravit do školy - doporučený seznam oblečení do skříňky:
  • pohodlné oblečení do třídy, které si dítě může zašpinit:  2x - tričko (krátký a dlouhý rukáv), 3x tepláky, 3x ponožky, 3x spodní prádlo (doplňovat vždy do skříňky dle potřeby, aby tam děti měli náhradní oblečení) - prosím každý den doplnit a zkontrolovat! Nutné, aby děti měli věci na převlečení, když se polijou nebo ušpiní!

  • uzavřené přezůvky do třídy (nevhodné jsou nazouvací pantofle)

  • obuv pro pobyt venku - obuv by si mělo dítě samo snadno obout a zapnout, do deště gumáky, do sněhu sněhule. Důležité je, aby mělo dítě ve školce nepromokavou neklouzavou pevnou obuv - idálně sportovní (prosím nedávejte dětem nevhodnou obuv, v které si mohou ublížit! Děti venku sportují, potřebují mít pevnou obuv!)

  • oblečení na ven -  bunda, nepromokavé kalhoty, nákrčník, ochranu hlavy (čepice, šátek, kšiltovku, která nepadá a vidí přes ní),  v zimě rukavice pleté i nepromokavé  (pokud to podmínky dovolí, chodíme ven i za deště a sněhu, dle kvality ovzduší a mrazu).

  • odpočinek - pyžamo nebo noční košili  (každé pondělí prosím nosit čisté)

Děti příjímáme po celý rok na dotaz.