O vaše děti pečuje náš tým  

Šárka Pláteníková

zakladatelka AUCTOR z.s. a DS Miniškolky Animáček, ředitelka a chůva, 

  práce s dětmi 21 let

Miluji děti, jsou pro mne velkou inspirací. Obdivuji jejich hravost, přímočarost, bezstarostnost a bezelstnost. Baví mne podílet se na rozvoji psychomotoriky, pomáhát jim tvořit vyrovnanou osobnost, která má radost z pohybu, dokáže jednat samostatně, uvědoměle a cílevědomě, ale také vstřícně a ohleduplně, a to při zachování své jedinečnosti.

Baví mne psychologie dítěte a osobnosti obecně, hlavně sledování trendů v péči a vzdělávání,  zdokonalování se v různých sférách života. Mám za sebou nespočet různých školení - komunikace,  psychologie, řízení lidí, práce s dětmi a dětskou duší.

Moje zájmy - rodina, zvířata, hudba všech žánrů a tanec,  cvičení - jóga, pilátes, kalanetika, posilování - nemám vyhraněný směr. V zimě lyže a běžky, v létě plavání, turistika a kolo. Zajímá mne psychosomatika a alternativní medicína. Miluji jízdu autem a řízení, poznávát nová místa, jídlo a lidi. Zajímá mne kulturní i společenské dění, módní trendy a psychohygiena. Relaxuji na horách, u moře a v přírodě.

Kateřina Matušková

zástupce ředitelky a chůva v DS,    

  práce s dětmi 12 let

Péče o děti je mojí velkou láskou,  baví mě tvoření a práce s nimi, být jim nápomocná v jejich růstu, respektovat jeijch osobnost, rozvíjet jejich kreativitu a tvoření, sledovat jejich indiviualitu rozvíjet jejich osobnost, učit pravidlům, samostatnosti, společné hře a pečovat o ně srdcem.

Moje zájmy - tvoření, výtvarné umění, psychologie  práce na sobě,  práce s přírodními materiály, kresba, malba, ruční práce a obecně veškeré tvoření, mám za sebou řadu seminářů, webinářů,  pravidelně se vzdělávám v oblasti psychologie a  zkušenosti mám jako asistenkta v MŠ  i s dětmi se specifickými potřebami.

Ráda pečuji o rodinu,  baví mne cestování, hory, příroda a turistika, sporty - vodní sporty padelboard, četba,  hudba, tanec, kultura - divadlo, film, četba, vaření, fotografování,  nové trendy v interiéru, módě,  líčení a vše co je spojené s krásou duše.

Mariana Chnúriková

asistentka pedagoga a chůva v DS,  

práce s dětmi 10 let 

Práce s dětmi mě baví a naplňuje, ráda rozvíjím jejich potenciál a všestrannost, vedu děti k samostatnosti, respektuji jejich zájmy a směřování, preferuji individuální přistup, kamarádství, děti se snažím socializovat, všestranně vzdělávat a pečovat o ně s láskou.

Moje zájmy -   vzdělávání a seberozvoj,  psychologie  a pedagogika, mám za sebou mnoho seminářů i webinářů, z oblasti pedagogiky a psychologie, mám  dlouholetou praxi v různých typech škol - speciální, základní i mateřská škola a práci s dětmi z různých sociálních poměrů, o děti pečuji jako o vlastní.

Mám ráda četbu všech žánrů, citáty, kulturu všeho druhu, ráda chodím na procházky, poznávám okolí a architekturu,  přírodu, turistika a objevování nových míst, kreativní tvoření, vzdělávání děti, módu, cvičení a péči o rodinu.


MgA. Petra Pláteníková

externí chůva v DS, nyní animátorka, ilustrátorka, grafička, animace vzdělávacích pohádek pro TV program Déčko, pořad "Tý brďo"

Mám ráda děti a stále mne nepřestává fascinovat jejich bezstarostný dětský světm jejich osobnost, pravdivost a kreativita.   Práce s nimi mne velmi baví,  hlavně v oblasti kreativního tvoření a výtvarné činnosti,  pomáhat jim poznávat nové techniky a rozvíjet jejich tvořivost, kreativitu a celkově jejich osobost. 

Již 6 rokem pomáhám v dětské skupině a 10 let jsem animátorkou pohádek, ilustrátorkou a grafičkou. Pro pořad Tý Brďo, vytvřáím vzdělávací pohádky, vedu děti ze střední školy umělecké a učím je základům animace.   Tvořím masky, kreslím a maluji obrazy na přání, avšak nejvíce mne baví animovaná tvorba, rozhýbat malové postavy, vdechnout jim život, vidět jak i děti pohádky fascinují, jak se z nich učí a čerpají nové dovenosti. 

Mám ráda tovření všeho druhu, denně  pracuji s technikou a různými technologiemi, zajímám se o kultury,  filmovou tvorbu,  baví mne divadlo,  mystery, horory a humor. Také si ráda projedu na kole, zacvičím si jógu, ale i v posilovně. Ráda pečuji o zvířata hlavně kočky a psy.  Baví mne dějiny umění a národů, poznávání historie a poznávání nových kultur.

Bc. Petra Kladivová,

externí pedagog MŠ a DS, studentka pychologie, vedoucí na táborech,

Práce s dětmi je pro mě v první řadě velkým dobrodružstvím. Pracovat s dětmi je totiž výzva, kterou s radostí přijímám. Nejkrásnější na tomto povolání je skutečnost, že nejen já učím děti, ale především ony mě. Jejich pohled na svět, hravost a fantazie mě inspirují každý den.

Jako učitelka se vždy snažím přistupovat k dětem individuálně, s respektem a empatií. Každé dítě je jedinečné a má své potřeby, sny a nadání. Snažím se porozumět jejich myšlením a emocím, abych mohla vytvořit pro ně bezpečné a příjemné prostředí.

K mým zájmům patří především vývojová a pedagogická psychologie, kterou si prohlubuju především díky studiu jednooborové psychologie na VŠ. Mám zkušenosti s vedením dětí předškolního a mladšího školního věku jako vedoucí na příměstských táborech.

 Velmi ráda tvořím, maluji, zpívám, tancuji a hraji na klavír. Ráda pobývám v přírodě, ať už se jen procházím, bruslím nebo chodím po horách. Mou zálibou je také čtení populárně naučné literatury, beletrie či dětských knížek. Celkově se ráda učím novým věcem.

Mgr. Nikola Pláteníková

 externí pedagog, nyní vyučuje první stupeň ZŠ, lektrorka lyžování, mentorka v DS,

Práce s dětmi mě baví a rozvíjí, k dětem mám hlavně partnerský přístup, připravuji a organizuji různé aktivity v rámci školy. Používám Hejneho matematiku, vymýšlým různé hry, snažím děti inspirovat různými motivačními úkoly z pohádek a her, filmů, ráda pracuji s novými technologiemi,  aby děti měli chuť se vzdělávat a rozvíjet. Vždy se snažím respektovat osobnost dítěte a při vyúce jim být co nejvíce nápomocná.

V době studia na VŠ jsem pomáhala v DS, také jsem byla supervizorka v multikině, kde jsem vedla tým studentů, podílela se na výběru, mentoringu a hodnocení brigádníků. Byla to pro mne obrovská škola, kde jsem nasbírala řadu zkušeností, V rámci výuky na ZŠ jsem si dodělala lyžařskou licenci a vedu kurzy lyžování.

Mezi moje zájmy patří děti, rodina, zvířata, jízda autem, cestování, poznávání nových kultur, jídla a lidí. Neustále se snažím na sobě pracovat -    cvičeí, tanec, hudba. Stále se vzdělávám, baví mne jazyky - AJ, NJ, Španělský jazyk.  Setkávání s přáteli, módní trendy, sociální sítě, společenské a kulturní dění.