Příběh Animáčka

Milí rodiče,

příběh Animáčka je vlastně i můj příběh. Nedávno mi jeden rodič položil otázku, jak mě vůbec napadlo založit dětskou skupinu. A tady příběh Animáčka právě začíná...

Vždycky jsem milovala děti, a tak jsem se dětem začala věnovat dříve, než se mi narodily dcery. Už na základní škole jsem pečovala o své malé neteře, mladšího brášku a vedla oddíl prvňáčků.

Mým dětským snem bylo dělat paní učitelku v mateřské školce. Osud tomu však chtěl jinak. Na mateřinky tenkrát nepřijímaly a já jsem šla studovat jiný obor. Po škole jsem se vdala, narodily se mi dvě dcery, a tak začalo moje aktivní období práce s dětmi.

Když šla starší dcera do 1. třídy, rodiče si mne zvolili jako zástupkyni třídy a pár měsíců na to jsem byla zvolena předsedkyní sdružení rodičů ZDŠ, kterou navštěvovalo kolem 600 dětí. Tato práce mne velmi naplňovala, uplatnila jsem zde svůj veškerý talent, lásku k dětem, práci s dospělými, své organizační a vůdčí schopnosti.

Netrvalo dlouho a přišla nabídka pracovat v jedné mateřské školce. Zprvu jsem byla nadšena, ale po zkušenostech působení u dětí ve velkých kolektivech jsem toužila po něčem menším s individuálním přístupem k dětem, s flexibilní otevírací dobou. Dodnes si pamatuji, že jsem sama jako dítě nerada chodila do velké školky.

Když začaly vznikat dětské skupiny, nadchlo mne to a rozhodla jsem se pro tuto jinou péči o děti předškolního věku. Tak vznikla dětská skupinu s názvem "Miniškolka Animáček"

Proč jsem vybrala název "Animáček"? Důvodem byly animované pohádky, které děti milují a moje dcera, která je animuje.

A proč máme v logu kreslenou veverku? Veverku jsme viděly společně s malou 2 letou Sofinkou, běhat na zahradě u miniškolky. Veverky jsou stejně živé jako naše děti, a proto se stala maskotem Animáčka ilustrovaná pohybující se veverka.

Miniškolka Animáček je určena pro malý kolektiv, maximálně 12 dětí ve věku od 2 let.  Hlavním principem práce s dětmi je výchova napodobováním, zapojení dětí do všech aktivit, se kterými se postupně v životě setkávají, tak aby všemu porozuměly a mohly být lépe připraveni pro školní léta, protože právě první fáze života je ta nejdůležitější.

Rodičům nabízíme flexibilní docházku s možností dětem nabídnout všestrannou formu různých aktivit a kroužků. Chceme s dětmi společně tvořit, a pokud budou chtít i rodiče mohou se zapojit.

V Animáčku je pro nás podstatná: "Přátelská atmosféra, která nám pomáhá vidět svět očima, rozumem i srdcem."

Přijďte mezi nás, těším se na Vás.

Šárka Pláteníková, zakladatelka a ředitelka dětské skupiny s názvem "Miniškolky Animáček"